Десподов: Ова не е само наша, туку победа на целата држава

t

Кирил Десподов, стрелецот на бугарскиот гол против Македонија по натпреварот изјави дека тоа е победа за целата држава.

Капитенот на гостинската селекција по една контра го совлада Столе Димитриевски. Тој момент беше доволен за трите бода да завршат на контото на нашиот источен сосед.

По натпреварот Десподов за медиумите изјави:

„Се радувам на победата, не само за нас, туку и за целата држава. Ова беше вистинско дерби. Им кажав на соиграчите да не паѓаат на провокациите во и надвор од теренот. Секогаш ќе има свирежи. Важно беше да останеме мирни и да ја играме нашата игра. На крај со еден гол стигнавме до три важни бода“.

Фото: Гол.мк

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Котлар: Она што ни го кажуваат членовите…

Историските вистини не се потребни во политичката…

Милотинова: Белград и Москва немаат интерес Македонија…

Ниту Белград ниту Москва немаат интерес Бугарија…

“Македонски Бугарин” од Охрид: Бугарските клубви се…

Антибугарската реторика се засили во Република Македонија…

Член на комисијата потврди: Бугарските историчари инсистираат…

Не работиме на утврдување на статусот на…

ЛЕВИЦА БАРА ИТЕН ПРЕКИН НА ПРЕГОВОРИТЕ СО…

ЛЕВИЦА НА СЕДНИЦА НА ЦК ГО РЕАФИРМИРА…