Десподов: Ова не е само наша, туку победа на целата држава

t

Кирил Десподов, стрелецот на бугарскиот гол против Македонија по натпреварот изјави дека тоа е победа за целата држава.

Капитенот на гостинската селекција по една контра го совлада Столе Димитриевски. Тој момент беше доволен за трите бода да завршат на контото на нашиот источен сосед.

По натпреварот Десподов за медиумите изјави:

„Се радувам на победата, не само за нас, туку и за целата држава. Ова беше вистинско дерби. Им кажав на соиграчите да не паѓаат на провокациите во и надвор од теренот. Секогаш ќе има свирежи. Важно беше да останеме мирни и да ја играме нашата игра. На крај со еден гол стигнавме до три важни бода“.

Фото: Гол.мк

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Владата повикува на ДЕЈТОНИЗАЦИЈА на Македонија, ќе…

Двојазичните униформи се спротивни на амандманот пет…

Дојавите за бомби во Бугарија ги праќаат…

„Во РМ уште во октомври минатата година…

Влада “мало сутра”: Шест дена пред изборите,…

Шест дена пред претстојните предвремени парламентарни избори…

Продолжува ли Христијан Пендиков да бега од…

Министерот за надворешни работи на Македонија, Бујар…

Македонско сценарио во Бугарија: Дојави за бомби…

Нови закани за бомби денеска се примени…