Деталите се посебни: Бајковита велигденска декорација во дворецот на Драгана Мирковиќ (ВИДЕО)

t

Фолк ѕвездата одбра нежни тонови, а на трпезата се најдоа и голем број бои и украси…

Фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ покажа како изгледаше велигденската трпеза во нејзиниот семеен дом и сите ги воодушеви со декорациите.

Драгана, како и бројни нејзини колешки од јавната цена, јавно го честиташе Велигден на своите пријатели и обожаватели преку социјалните мрежи.

Фолк ѕвездата одбра нежни тонови, а на трпезата се најдоа голем број бои и украси.

Дрвото од кое висеа офарбани јајца, зајчиња, автомобили, пораки со посвета, колачи во облик на куќички, се само дел од украсите кои ги покажаа.

„Среќен Велигден на сите верници. Од срце ви посакувам мир, радост и здравје.“ – порача пејачката со кадрите од својот семеен дом.

Познато е дека пејачката мисли на секој детаљ и секоја година за нејзините декорации и трпеза за овој христијански празник многу се зборува.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вака прави НАРОД: Над 600.000 демонстранти на…

Над 600.000 демонстранти маршираат против најавената судска…

Познатиот фудбалер во затвор дели автограми во…

Дани Алвеш моментално е во затвор поради…

Привремено затворен преминот Неготино поради работа на…

Патниот премин Неготино времено ќе биде затворен…

(Видео) РЕКА ОД НАРОД: Израелската армија го…

Израелските одбранбени сили го подигнаа нивото на…

РКЕ утре ќе носи одлука за нови…

Регулаторната комисија за енергетика утре ќе одлучува…