Деталите се посебни: Бајковита велигденска декорација во дворецот на Драгана Мирковиќ (ВИДЕО)

t

Фолк ѕвездата одбра нежни тонови, а на трпезата се најдоа и голем број бои и украси…

Фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ покажа како изгледаше велигденската трпеза во нејзиниот семеен дом и сите ги воодушеви со декорациите.

Драгана, како и бројни нејзини колешки од јавната цена, јавно го честиташе Велигден на своите пријатели и обожаватели преку социјалните мрежи.

Фолк ѕвездата одбра нежни тонови, а на трпезата се најдоа голем број бои и украси.

Дрвото од кое висеа офарбани јајца, зајчиња, автомобили, пораки со посвета, колачи во облик на куќички, се само дел од украсите кои ги покажаа.

„Среќен Велигден на сите верници. Од срце ви посакувам мир, радост и здравје.“ – порача пејачката со кадрите од својот семеен дом.

Познато е дека пејачката мисли на секој детаљ и секоја година за нејзините декорации и трпеза за овој христијански празник многу се зборува.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дневен хороскоп за 26 септември 2023

Oвeн Дeнec имaтe виcoĸ живoтeн пoтeнциjaл. Heмa…

Маричиќ се надева: Реално е да очекуваме…

Заради изборите во Европскиот Парламент постојат повеќе…

Бербок: Германскиот народ продолжува да ја поддржува…

Во интервју за Си-ен-ен на Генералното собрание…

Русиja соопшти дека соборилa украински дронови над…

Руските единици за противвоздушна одбрана доцна синоќа…

Орбан: Унгарија не брза да ја ратификува…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан синоќа изјави дека…