Деталите се посебни: Бајковита велигденска декорација во дворецот на Драгана Мирковиќ (ВИДЕО)

t

Фолк ѕвездата одбра нежни тонови, а на трпезата се најдоа и голем број бои и украси…

Фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ покажа како изгледаше велигденската трпеза во нејзиниот семеен дом и сите ги воодушеви со декорациите.

Драгана, како и бројни нејзини колешки од јавната цена, јавно го честиташе Велигден на своите пријатели и обожаватели преку социјалните мрежи.

Фолк ѕвездата одбра нежни тонови, а на трпезата се најдоа голем број бои и украси.

Дрвото од кое висеа офарбани јајца, зајчиња, автомобили, пораки со посвета, колачи во облик на куќички, се само дел од украсите кои ги покажаа.

„Среќен Велигден на сите верници. Од срце ви посакувам мир, радост и здравје.“ – порача пејачката со кадрите од својот семеен дом.

Познато е дека пејачката мисли на секој детаљ и секоја година за нејзините декорации и трпеза за овој христијански празник многу се зборува.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео)Германец газда не ти дава ни потта…

Синиша Вуковиќ бил сам, газда во своето…

Земјотрес во Србија: “Се разбудив, мама го…

Денеска во 9 часот и 47 минути…

50 евра празничен бонус за пензионерите во…

Албанските пензионери ќе добијат „празничен бонус“ во…

Скопјанец приведен поради палење на автомобил

На 03.12.2023 во 03.30 часот на подрачјето…