Објавено на:

Дете и жена ранети во Германија

t

Напаѓачот е во бегство, а во потрагата се пуштени овластените, дури ангажиран е хеликоптер.

Полицијата соопшти дека се уште трага по осомничениот извршител на нападот во град во близина на Штутгарт, а во потрагата бил употребен и хеликоптер, пренесува АП.

Засега не е јасно дали жртвите се повредени во училиште или надвор, а не е утврден ниту мотивот за нападот.

Германскиот весник Билд објави дека напаѓачот бил маж вооружен со нож, но полицијата засега не ја потврди таа информација, наведува АП.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Германското оружје се покажа како неуспешно во…

Германското оружје се покажа неуспешно во Украина.…

Германија планира да испрати војници во Босна…

Поради обидите на Русија да ја дестабилизира…

Германија е на работ на рецесија

Економскиот раст на Германија стагнираше во вториот…

Берлинскиот ѕид падна ама… Германците повторно поделени…

Германците се поделени на „западни“ и „источни“…

Хорор во Германија: Мајка ги фрлила децата…

Полицијата во градот Зарбрикен, во западна Германија,…