Објавено на:

Дете од втор кат падна во Скопје

t

Синоќа после полноќ во Итната медицинска помош било пријавено дека двегодишно дете паднало од втор кат од зграда во Скопје, информираше за Утринската програма на Телма претставник од лекарскиот тим на Итната медицинска помош.

Детето е пренесено на Ургентен центар, нема тешки телесни повреди и е свесно. Засега нема информации како се случила несреќата.


Според првичните информации, несреќата се случила во Аеродром, а по првиот повик до Итната помош, блиските го донеле двегодишното дете во поликлиниката Јане Сандански каде има дежурен лекар и пункт на Итната помош.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

180 позитивни од 2 880 тестови, нема…

Министерството за здравство информира дека во последните…

Изменет законот за недела неработен ден, дознајте…

Собранието ги усвои измените и дополнувањата на…

Приведен крадец во Прилеп

На плоштадот „Методија Андонов Ченто” во Прилеп,…

,,До кога ќе ги снемува спортските брендови”?

Македонскиот ракометен првак и најтрофеен клуб Вардар…

Европски аналитичари: Бугарија се изживува со Македонија…

Битолчанецот Божидар Бижиновски накратко на неговиот Фејсбук…