Објавено на:

Дибиров: Сигурно во Вардар ќе ја завршам кариерата, е кога ќе видиме!

t

Тимур Дибиров неодамна го продолжи договорот со Вардар и ги прекина сите дилеми и стравувања кај навивачите на ,,црвено – црните” дека летачкото лево крило од Русија ќе си замине од Вардар по доаѓањето во 2013 година во Скопје и во тимот на најтрофејниот.

Дибиров гостуваше во „Жешко столче“ каде одговараше на многу интересни прашања. Меѓу другото рече дека понудата за останување била добра и дека сигурно во Вардар ќе ја завршел ракометната кариера, а кога ќе видиме…


Погледнете го гостувањето на Дибиров во „Жешко столче“ ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова: Целата ЕУ може да се соочи…

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи,…

Лидер на руска партија предложи Калининград да…

Лидерот на руската политичка партија Праведна Русија…

(Видео) Не е ова Македонија: Специјалци од…

Федералната служба за безбедност на Руската Федерација…

Путин: Сите заслужни во операциите во Украина…

Рускиот претседател Владимир Путин, на средба со…

Русија се залага за проширување на Советот…

Рускиот амбасадор во Кина, Андреј Денисов, смета…