Објавено на:

Дибиров: Сигурно во Вардар ќе ја завршам кариерата, е кога ќе видиме!

t

Тимур Дибиров неодамна го продолжи договорот со Вардар и ги прекина сите дилеми и стравувања кај навивачите на ,,црвено – црните” дека летачкото лево крило од Русија ќе си замине од Вардар по доаѓањето во 2013 година во Скопје и во тимот на најтрофејниот.

Дибиров гостуваше во „Жешко столче“ каде одговараше на многу интересни прашања. Меѓу другото рече дека понудата за останување била добра и дека сигурно во Вардар ќе ја завршел ракометната кариера, а кога ќе видиме…

Погледнете го гостувањето на Дибиров во „Жешко столче“ ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украинската државна нуклеарна агенција тврди дека Русија…

Украинската државна нуклеарна агенција Енергоатом тврди дека…

Русија и Турција ја зголемуваат трговската соработка…

Русија и Турција потпишаа "патоказ за економска…

Италијанската даночна полиција заплени имот вреден над…

Италијанската даночна полиција заплени имот во вредност…

Конашенков: За еден ден елиминирани преку 500…

Официјалниот претставник на руското Министерство за одбрана,…

(Видео) Тоа е просто пекол, не се…

Тоа е само пекол! – Зеленски ја…