ДИВ ЗАПАД: ДВЕ РАЗБОЈНИЧКИ КРАЖБИ СО ОГНЕНО ОРУЖЈЕ ВО РОК ОД ДЕСЕТ МИНУТИ ВО СКОПЈЕ!

t

Див Запад не ни е рамен, вечерва во Скопје се случиле две разбојништва во рок од десет минути, дознава Инфомакс.

Според нашите информации ограбена е обложувалниза на “Златна Копачка” во општина Гази Баба и аптека на Еурофарм во Центар.

Двете се ограбени на разбојнички начин со употреба на огнено оружје. Според првичните информации ограбувачите одземале поголема количина на пари, но за среќа во двата настани нема повредени лица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ДИВ ЗАПАД: ДВЕ РАЗБОЈНИЧКИ КРАЖБИ СО ОГНЕНО…

Див Запад не ни е рамен, вечерва…

31-годишен Французин ограбувал станови во Скопје!

31-годишен Французин е уапсен од полициски службеници…

Несреќа во Куманово: Се застрелал додека си…

Вчера во 19.24 часот во СВР Куманово…

Бугарија за половина година ѝ дала на…

Софија му предаде на Киев оружје во…

Србија најави најголема изложба на оружје и…

Минисерството за одбрана на Србија ќе организира…