Дилери на хероин приведени на наплатната станица “Сопот”

t

Денеска (04.09.2022) полициски службеници од СВР Велес-Одделение за недозволена трговија со дрога и Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи на наплатната станица Сопот, на автопатот „Пријателство“запреа патничко моторно возило „рено лагуна“ со велешки регстерски ознаки, управувано од А.М. (37) од Велес, а како сопатник бил Д.С. (58) од Велес.

При извршениот преглед во возилото биле пронајдени две пакувања хероин. Лицата се приведени и против нив ќе биде поднесена кривична пријава за извршено кривично дело по чл. 215 од КЗ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хорор во Франција – почина 10 годишно…

Десетгодишно момче е убиено синоќа во престрелка…

Голема полициска акција во Белград: Се апсат…

Уапсена криминална група осомничена дека шверцувала дрога…

Пронајдена дрога, приведени дилери во Ресен

На 28.04.2023 во Ресен на ул„Јосиф Јосифовски“…

Пронајден и одземен хероин кај битолчанец: Заработи…

СВР Битола поднесе кривична пријава против Д.О.(37)…

МВР објави видео: Дилерите со 324 килограми…

По повеќемесечна меѓународна истрага помеѓу институциите во…