Димитров се сретна со Рама: Оствариле продуктивна работна средба

t

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров, оствари средба со албанскиот премиер, Еди Рама.

Со особена чест денеска во Тирана на гости кај премиерот Еди Рама – продуктивна работна средба за загрижувачката состојба со проширувањето на ЕУ во регионот и за неопходноста од крупен исчекор за да се врати довербата – објави Димитров.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рама: Разочаран сум од ЕУ

Албанскиот премиер Еди Рама, се чини не…

Премиерите на Црна Гора и Албанија едногласни:…

Премиерите на Црна Гора и Албанија, Дритан…

Рама: Имаме највисоки цени на гориво во…

Албанскиот премиер Еди Рама призна дека во…

Димитров побарал aпaнaжа: Живеам од плата, не…

Од министрите и замениците министри кои не…

Димитров удpи по Ковачевски на Фејсбук: Салама…

Никола Димитров, поранешниот вицепремиер за евроинтеграции, денеска…