Дипломатите уште еднаш побараа оставка од Османи: Најискусните не го ни видоа францускиот предлог, не па да го анализираат!

t

Претседателот на Дипломатскиот синдикат на МНР вечерва од пред Собраинето на РМ уште еднаш побара оставка од Бујар Османи.

Како што кажа дипломатот, Османи вршел притисоци и мобинг врс изкусни дипломати, најискусните не го ни виделе, а камо ли да го анализираат францускиот предлог, и дека Османи ги искористува за да ги исчисти сопствените гревови.

Целиот говор може да го погледнете на следниот ЛИНК.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И бугарското МНР ни го честиташе Илинден:…

Срдечна благодарност за искрените честитки од нашите…

Турција е спремна да “ги седне” на…

Турција е подготвена да понуди платформа за…

Дабиќ: МНР ми подготви дисциплинска поради говор…

Претседателот на Македонскиот дипломатски синдикат, Зоран Дабиќ,…

(Фото) Османи се пофали: Зградата на МНР…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи објави…

Ни плеснаа “нота”: Бугарското МНР загрижено за…

Министерството за надворешни работи на Бугарија испрати…