Објавено на:

Дипломатски шамари од Русија: 398 америнаски конгресмени ставени на црната листа, чешки дипломат прогласен за персона нон грата

t

Русија прогласи висок дипломат на чешката амбасада во Москва за персона нон грата. Тој мора да ја напушти Руската Федерација на 16 април до крајот на денот, соопшти руското Министерство за надворешни работи.

Москва исто така соопшти дека стави на црна листа 398 американски конгресмени.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД не престанува: Нови санкции за две…

САД денеска воведоа санкции за две руски…

Путин става крај на доминацијата на САД…

Путин создава геополитички проект кој ја прекинува…

(Видео) Русите направија “пепел”: Штаб на украинската…

Главниот штаб на украинската армија во Дњепропетровск…

Убиени 250 “нацисти”, уништени тенкови и ракетни…

93-ти ден од специјалната операција на Руската…

Русија: Еврото и доларот се “токсични” валути

Најдобрите резервни валути во светот, американскиот долар…