Директор на училиште во Кичево противправно стекнал милиони па заработи кривична пријава

t

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против Н.Б.(45) од Кичево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“.

Тој, во својство на директор на Општинско средно училиште во Кичево, во повеќе наврати ја кршел работната дисциплина со неоправдано отсуство од работа по три последователни работни дена и се стекнал со вкупна противправна имотна корист од 1.694.379 денари и на неколку професори од школото им овозможил да се стекнат со вкупна противправна имотна корист од 3.673.532 денари.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Директор натепал вработена во фирма во Ѓорче…

Вчера околу 11.00 часот во Полициска станица…

Алармантна е состојбата со шумскиот пожар во…

Шумскиот пожар кој во средата доцна навечер…

Директор на училиште во Кичево противправно стекнал…

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против Н.Б.(45)…

Пописни последици: Гази Баба станува двојазична –…

Општина Гази Баба станува двојазична. На таблите…

Резултатите од пописот го поделија ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ контра експратеникот Илија Димовски дали партијата…