Објавено на:

Доаѓа голем студ во Македонија, од петок температури под нулата

t

Утре и в четврток времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а на планините со повремен локален снег.

Во петок и сабота ќе настапи преодно стабилизирање на времето, а во недела се очекуваат нови локални врнежи од дожд и снег на планините.

Како што најавуваат од УХМР, од петок утринските температури на повеќе места ќе бидат под нула.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На кого ветувал Мицкоски промена на Уставот?!

„Трет ден трае молкот на Христијан Мицкоски…

Паникa во Британија, властите издадоа предупредување: Смртоносна…

Избувнувањето на стрептокока А во Велика Британија…

Инвазија: Нов бугарски клуб, овојпат во Кавадарци!

На 11 декември во Кавадарци ќе биде…

Османи: Не можеме да дозволиме или да…

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи одржа…

(Видео) Навивачка на Швајцарија покажа „двоглав орел“,…

Репрезентацијата на Србија не успеа да се…