Добра вест: Целосно е локализиран пожарот кај Елен Камен

t

– Целосно е локализиран пожарот над струшката населба Елен Камен, кој вчера попладне избувна во шумата на патот кон селото Радожда.

Повеќе од 24 часа на терен беа екипи на Територијалната против пожарна единица од Струга.

– Наши екипи беа на терен, работеа на локализирање на пожарот, а заврна и малку дожд, кој помогна во целосно ликвидирање, изјави за МИА командирот на ТППЕ – Струга, Фети Мазари.

Огнените јазици предизвикаа паника кај жителите од викенд населбата Елен Камен, поради проширување кон куќите. Силниот ветер дополнително ја отежнуваше работата на пожарникарите и ги ширеше пламените јазици.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пожарникар повреден при гаснење на пожар во…

Пожар настанал вчера вечерта околу 20 часот…

Нова трагедија во Србија: Двајца мажи изгореа…

Две лица загинаа во пожар што рано…

Пожарникар се повреди при гаснење пожар во…

Во текот на вчерашниот ден, при настанат…

Продолжува судењето за пожарот во модуларната болница…

Денеска во 10 часот во Основниот суд…

Се запали автомобил во движење во близина…

Автомобил во движење се запали денеска на…