Објавено на:

Добри вести од Франција: Ѓоковиќ ќе може да ја брани титулата на Ролан Гарос

t

Новак Ѓоковиќ ќе може да се појави на голем турнир порано од она што се очекуваше, Србинот денеска доби добри вести од Франција.

Властите решија да ги олабават мерките и од 14. март се укинуваат ковид пасошите. Тоа значи дека Новак Ѓоковиќ ќе може да настапи на АТП мастерсот во Монте Карло и да ја брани титулата на Ролан Гарос.


Потоа тој ќе може да се фокусира на Вимблдон, властите во Велика Британија ќе дозволат настап и за тенисерите кои не се вакцинирани. Останува само дилемата за УС Опен, во моментов Србинот нема дозвола за влез во САД и настап на мастерс-турнирите во Индијан Велс и Мајами и нема никакви најави за промена на правилата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шамар од Франција: Процесот на пристапување на…

Процесот на пристапување на Украина во Европската…

Се урна авион во Франција, најмалку петмина…

Се урна авион во Франција, има жртви.…

Франција распореди противвоздушен ракетен систем “Мамба” во…

Франција распореди противвоздушни ракетни системи „Мамба“ во…

ИСТОРИСКА РАКОМЕТНА МАГИЈА: Пред 20 години Кометал…

19 мај 2002 е испишан во македонската…

Русија протерува 34 француски дипломати

Руското Министерство за навдворешни работи денеска соопшти…