Добри вести: Се намалува цената на дизелот и бензините

t

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 од полноќ се намалуваат за два денара, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) за 1,50, а на Екстра лесното масло за домаќинство за еден денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги.

Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС 95 е 84,50 денари, на ЕУРОСУПЕР БС – 98 е 86,50, ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) ќе се продава за 86,50, а Маслот за горење Екстра лесно за 82,50 денари за литар.

За 0,027 денари поскапува Мазутот М-1 НС и еден килограм ќе чини 41,810 денари за килограм.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нов скок на цената на нафтата

Втора недела по ред цената на суровата…

Дизелот поевтинува, бензините поскапуваат: Нови цени на…

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се…

Поскапуваат дизелот и бензинот

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги…

Поскапуваат бензините од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги…

Цената на златото достигнува историски максимум

Цената на златото скокна за 10,94% оваа…