Објавено на:

Дожд, снег и температури под нула- еве какво ќе биде времето до крајот на оваа недела

t

Времето утре ќе биде променливо облачно и студено со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Во Скопје облачно и студено, претпладне со слаб дожд. Ќе дува засилен ветер од северен правец.

Во следните два дена времето ќе биде променливо облачно и студено со повремени слаби врнежи кои на повисоките места и на планините ќе бидат од снег. Ќе дува умерен, долж Повардарието засилен ветер од северен правец. Од среда до петок утринските температури на места ќе се спуштаат под нула.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хорор во градинка во Шуто Оризари: Бебе…

11 месечно бебе наместо да се адаптира…

Нова студија: Долгорочен Ковид-19 може да предизвика…

Луѓето кои страдале подолго од KОВИД-19 -…

Српски пратеник: Време е да го преиспитаме…

Пред се, потребно е редефинирање на односите…

ШОКАНТНИ ДЕТАЛИ: Пожарот во Хром бил подметнат…

По извршена обдукција на 35-годишниот маж кој…

Вучевиќ: Србија води политика со ‘рбет

Претседателот на СНС и министер за одбрана…