Доктор Лазаров распали по Комисијата за зазаразни болести – ниту претседателот не беше поштеден

t

Доктор Ненад Лазаров во последниот свој Фејсбук статус жестоко го критикуваше новиот состав на комисијата за заразни болести, аргументирано и логично.

Според него Комисијата ја следи Владата, а не обратно имајќи го во предвид со фактот дека препораките на научната фела мора да бидат приоритет за Владата.

Тој напоменува дека политиката вмешала прсти во изборот на членови во Комисијата.

-Самото учество во комисијата е давање медицински легитимитет кој во старт го нема по 2 години фијаско, второ што се прати владина политика а не обратно.

Понатаму, имунолог претседател на комисија за заразни болести, дали сериозно?

И трето, смешно и жалосно истовремено, но со чесни исклучоци, политички диктиран ви е саставот исклучиво па повелете демантирајте ме, ова е она у стилот, проширено надградено, пишуа докторот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руски експерт прашува: Ѝ подготвува ли САД…

Западот подготвува државен удар во Грузија со…

Ќе влеземе заедно? Мишел: Украина може да…

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, изјави…

Рама: Конфликтите во Косово се од интерес…

Албанскиот премиер Еди Рама изјави за британскиот…

Спасовски: Мицкоски не знае како е да…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва…

(Видео) Димовска и Трајковски пукаа шампањ кога…

Кога почна бомбардирањето на Белград од страна…