Допрва ќе следи хаос: Граѓаните брзаат да наточат гориво пред драстичното поскапување од полноќ!

t

Допрва ќе следи хаос..

Поскапувањето на горивата за по девет денари од полноќ, предизвика граѓаните да побрзаат и да се упатат кон бензинските пумпи за да наточат гориво пред да стапи на сила најавеното поскапување.

Бензините и дизелот од полноќ ќе поскапат за по девет денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Атанасовски: Се наметна националистичка теза дека целата…

По усогласените препораки на македонско-бугарската Комисија за…

Пендаровски доби медал за заслуги од Националната…

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими командантот…

Маричиќ: Целта на Македонија е да биде…

Евроинтеграцијата не зависи само од нас и…

Договореното од историската комисија треба да се…

Со Протоколот што е потпишан минатиот месец,…

Јубилеј: Армијата на Република Македонија слави 30…

Денот на Армијата 18 Август и јубилејот…