Допрва ќе следи хаос: Граѓаните брзаат да наточат гориво пред драстичното поскапување од полноќ!

t

Допрва ќе следи хаос..

Поскапувањето на горивата за по девет денари од полноќ, предизвика граѓаните да побрзаат и да се упатат кон бензинските пумпи за да наточат гориво пред да стапи на сила најавеното поскапување.

Бензините и дизелот од полноќ ќе поскапат за по девет денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

АИРЛИЈА! СЕ ОТВАРА МАКЕДОНСКИ КЛУБ ВО БУГАРИЈА:…

Македонското меѓународно движење за човекови права со…

Бугари “има снемано”: До пладне во Македонија…

До пладне гласале само 15 "македонски Бугари"…

Ќе преземе ли некој нешто?! Никнува нов…

На 7 октомври во Охрид ќе се…

Егзодус на работна сила: Намален бројот на…

Бројот на работниците во индустријата во периодот…

Пендаровски на средба со албански пратеници: Односите…

Претседателот Стево Пендаровски денеска прими делегација на…