Објавено на:

Дојави за бомби во судовите во Сараево

t

Дојави за бомби денеска добија Кантоналниот суд во Сараево и Врховниот суд во Федерацијата БиХ.

„Министерството за внатрешни работи на КС е информирано, во тек се евакуации и увиди“, изјави за сараевската телевизија Н1, Мирза Хаџиабдиќ од Министерството за внатрешни работи на кантонот Сараево.

Ова е една од серијата дојави за бомби кои пристигнуваат на адресите на институциите во БиХ.

Вчера бомби биле дојавени во полициските управи на МВР на кантонот Сараево, а минатата недела и во училиштата во тој кантон.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одложен судскиот процес против докторите кои извадија…

Тројцата лекари од Струга, против кои Основното…

Дојави за бомби во судовите во Сараево

Дојави за бомби денеска добија Кантоналниот суд…

БиХ и понатаму ќе добива руски гас

Во БиХ секој ентитет ги договара испораките…

Кацарска: Граѓаните побрзо ќе дојдат до правда…

Претседателката на Уставниот суд Добрила Кацарска на…

Лиз Трас: Ја обучуваме армијата на БиХ…

Министерката за надворешни работи на Велика Британија,…