Објавено на:

Дојче банк престанува со работа во Русија!

t

Дојче банк го прекина работењето во Русија!

Една од најголемите германски банки „Дојче банк“ објави дека го затвора преостанатиот бизнис во Русија со оглед на настаните во Украина.


„Како и некои од нашите меѓународни конкуренти, ние сме во процес на затворање на нашиот преостанат бизнис во согласност со законските и регулаторните барања“, се вели во соопштението на банката.

„Дојче банка“ нема намера да учествува во нови проекти во Русија, се додава во соопштението.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Путин во разговор со Макрон и Шолц,…

Рускиот претседател Владимир Путин разговарал со францускиот…

(Видео) Првиот брод влезе во пристаништето Мариупол

Првиот брод влезе во пристаништето Мариупол, изјави…

Украинската проруска црква се одвои и прогласи…

Украинската православна црква Московски Патријархат, ги прекина…

Министерство за одбрана на Русија: Ликвидирани 49…

Министерството за одбрана на Русија соопшти дека…

Украински гувернер: Русите влегоа во Северодонецк, имаме…

Украинските сили можеби ќе треба да се…