Објавено на:

Доњецк и Луганск тргнаа во контраофанзива со помош на Русија

t

Народната милиција на ДНР и ЛНР тргна во контраофанзива со поддршка на руската авијација, соопшти руското Министерство за одбрана во кратко соопштение.

Русија почна напад врз Украина рано утрото, по говорот на рускиот претседател Владимир Путин и неговата објава за военин дејствија.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руски професор тврди: Војната во Украина е…

Алексеј Фененко, вонреден професор на Факултетот за…

Ексклузивно видео: Kако изгледа тунелот од кој…

Објавена снимка од тунелот од кој на…

Утрински брифинг на Министерството за одбрана на…

Утрински брифинг на Министерството за одбрана на…

Министерство за одбрана на Русија: Од почетокот…

Брифинг на Министерството за одбрана на Русија.…

Русија размислува да ги замени борците од…

Руските власти ќе ја проучуваат опцијата за…