Објавено на:

Доњецк и Луганск тргнаа во контраофанзива со помош на Русија

t

Народната милиција на ДНР и ЛНР тргна во контраофанзива со поддршка на руската авијација, соопшти руското Министерство за одбрана во кратко соопштение.

Русија почна напад врз Украина рано утрото, по говорот на рускиот претседател Владимир Путин и неговата објава за военин дејствија.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кога Србија ќе влезе во ЕУ ќе…

Српската министерка за евроинтеграции, Јадранка Јоксимовиќ, изјави дека кога…

Возбудливата љубовна приказна на Европејците и Украинците…

Се чини дека возбудливата љубовна приказна на…

Официјално: Луганск е под целосна контрола на…

Министерот за одбрана Сергеј Шојгу му пријавил…

Ништо од единството: Ситуацијата во Украина ги…

Британски весник: Ситуацијата во Украина го подели…

Русите гневни: Украина го ганатира Белгород, има…

Најмалку три лица загинаа, а десетици станбени…