Објавено на:

,,До кога ќе ги снемува спортските брендови”?

t

Македонскиот ракометен првак и најтрофеен клуб Вардар 1961 живее тешки денови. Од друга страна, јавноста немо посматра и гледа како на спортскиот великан му се случува катаклизма.. По повод немилите настани кои го потресоа Вардар, со свој коментар се јави и капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Стефан Ристовски.

Ристовски испрати порака преку неговиот профил на социјалните мрежи.

„ФК Вардар, РК Вардар, КК Работнички, РЖК Кометал.. Брендови на Македонија? Кој е следен? А да… други ни се криви! Моја жална Македонијо“, напиша Ристовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Османи: “Северна Македонија деновиве е претворена во…

„Северна Македонија деновиве е претворена во центар…

Мирот, стабилноста и безбедноста се осигурани за…

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ,…

Значи не постоеле?! Македонскиот дел од Комисијата:…

По објавените решенија на Заедничката мултидисциплинарна комисија…

Бугарија будно следи: Засега немало да се…

Софија ги регистрира критиките во македонската јавност…