Објавено на:

ДО САБОТА ДОЖД: УХМР со најнова временска прогноза до вторник

t

Утре ќе се задржи сончево и потопло време со мала до умерена облачност, а во попладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

Во петок попладне ќе има зголемување на облачноста, а на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен на ветер.

Услови за локален дожд ќе има и во сабота.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ: ЕУ ќе ја затвори вратата за…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во Дубаи…

Лавров: Во Европската унија нема демократија туку…

Во Европската унија нема демократија туку „дисциплина…

Путин бара да бидат мобилизирани уште 170…

Рускиот претседател Владимир Путин по втор пат…

Почина Сандра Деј О’Конор, првата жена член…

Сандра Деј О’Конор, првата жена која служела…

Тен Хаг: Онана е втор најдобар голман…

Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг…