Објавено на:

ДО САБОТА ДОЖД: УХМР со најнова временска прогноза до вторник

t

Утре ќе се задржи сончево и потопло време со мала до умерена облачност, а во попладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

Во петок попладне ќе има зголемување на облачноста, а на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен на ветер.

Услови за локален дожд ќе има и во сабота.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За седум дена ќе биде познат судбината…

Еврејската заедница на Македонија ја започна процедурата…

Захарова со страшно предупредување: Украинците се подготвени…

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи,…

Србија има најскапи бензин и дизел во…

Граѓаните на Србија во моментов точат најскапо…

Кинеските воени вежби се подготовка за инвазија…

Министерот за надворешни работи на Тајван денеска…