Објавено на:

Драмата продолжува: Тошиќ доби забpaна да ѝ се приближи на Карлеуша

t

Поранешниот фудбалер Душко Тошиќ во полиција потврдил дека дошло до кавга меѓу него и неговата сопруга Јелена Карлеуша, но рекол дека немало насилство.
-Се каравме, шокиран сум, не разбирам што ми се случи – рекол Душко Тошиќ кому полицијата во следните 48 часа му забранила да и се приближи на сопругата.
Адвокатите на Душко, Небојша Перовиќ и Никола Премовиќ потврдија дека Душко Тошиќ негирал дека бил насилен кон сопругата.
– Мојот клиент негира дека извршил какво било насилство. Полицијата постапила по пријавата на г-ѓа Јелена Карлеуша – изјави Перовиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕУ да даде приоритет на интеграцијата на…

Италијанската премиерка Џорџа Мелони изјави денеска дека…

Вучиќ зема најмала плата од сите претседатели…

Иако вчера му беше зголемена платата, српскиот…

Гренел: Трамп сакаше економски развиен Балкан, дојде…

Поранешниот специјален пратеник на американскиот претседател Доналд…

Да не има македонски пасош? Германската полиција…

Веќе трет месец полицијата трага по Мирнеса С.…

На сплавот што потона имало два-три пати…

Градоначалникот на Белград, Александар Шапиќ вели дека,…