Објавено на:

Драматична несреќа: Возило од придружбата на премиерот на Австралија излета од пат

t

Возило од придружбата на премиерот на Австралија излета од пат

Автомобил на обезбедувањето кое патувало со австралијанскиот премиер Скот Морисон на предизборен собир, излетал денеска од пат откако се судрил во друг автомобил.

Како што соопштиле локалните власти при нереќата повредени се четворица полицајци.

Необележано возило од обезбедувањето на Морисон излетало од патот откако било удрено во задниот дел од автомобил кој се престројувал.

Полицајците повредени во несреќата имале повреди кои не се опасни по живот и биле пренесени во болница.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Димитриевски: Не ми пречи Бугарите да бидат…

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во…

Недостиг на судска и медиумска независност и…

Недостатоци во независноста и интегритетот на судството,…

Ванковска: Се родивме во антиколонијална држава, денес…

Професорката на Филозофскиот факултет при УКИМ, Билјана…

(Фото) Има ли некој кој не ја…

Јапонските цреши и липите секогаш се синоним…

Македонија загуби легенда: Почина познатиот актер Димче…

Збогум Димче Мешковски Во „Викенд на мртовци“…