Објавено на:

(Видео) Драматична снимка од соборување на руски хеликоптер во Донбас: Украинците тврдат дека досега уништиле 175

t

На социјалните мрежи кружи видео од соборување на рускиот воен хеликоптер во Донбас.

Британски „Сан“ пишува дека хеликоптерот бил погоден од проектил истрелан од припадници на украинските противвоздушни сили, по што, пред да биде соборен се претворил во огнена топка.

Генералштабот на вооружените сили на Украина во неделата соопшти дека од почетокот на руската воена операција на 24 февруари, украинските сили собориле 175 хеликоптери на руската армија, како и 210 борбени авиони.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќучук: Патот на Македонија кон ЕУ ќе…

Патот на Македонија кон ЕУ ќе биде…

Француски адмирал: „Против кинеската морнарица, ќе победиме…

Началникот на генералштабот на француската морнарица во…

Меѓу странците во Велика Британија најчесто се…

Едно од седум деца родени во Велика…

Приведени две лица за изнуда на 20.000…

СВР Струмица, заедно со Одделот за криминалистичка…

Светски мафијаши добија пасош, а ни судот…

Три години трае борбата на Хенри де…