Драматично обраќање на поранешниот украински премиер: Се подготвуваше Трета Светска Војна – еве што требаше да се случи

t

Поранешниот украински премиер Микола Азаров изјави дека НАТО планира да започне Трета светска војна користејќи нуклеарно оружје против Русија, а Киев ќе одигра клучна улога во нејзиниот почеток.

Според него, НАТО планирал да распореди четири бригади во Украина, вклучително и воздушна бригада со способност да носи нуклеарни боеви глави. Планирано е летово да се договори распоредување сили во Украина, а до крајот на годината – да предизвика конфликт со Русија со нуклеарно оружје, пишува Азаров.


Планот на НАТО за Украина предвидуваше и блокада на мировните сили во Придњестровје од сили од романска територија и блокада на Калининград со помош на полската армија, изјави поранешниот украински премиер.

Русија одлучи да воспостави ред во Украина за да ја избегне Третата светска војна и нападот на нејзина територија, освен тоа, во Украина беше подготвена провокација за уништување на населението во ЛНР и ДПР, а Путин спаси стотици илјади животи. напиша Азаров.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Американската амбасадорка Брнз во посета на Бигорски…

Во посета на македонското древно светилиште „Свети…

Извршена канонизација на преподобниот игумен Јоаким Крчовски,…

Со света божествена литургија со која чиноначалствуваше…

Руски професор тврди: Војната во Украина е…

Алексеј Фененко, вонреден професор на Факултетот за…

ССМ бара итна средба со Владата, во…

Потсетуваме дека во преговорите за нов Општ…

Ексклузивно видео: Kако изгледа тунелот од кој…

Објавена снимка од тунелот од кој на…