Објавено на:

Драма во Аеродром: Слушнал пукање и почувствувал болки во грбот

t

На 06.05.2022 во 11.00 часот во Полициската станица Аеродром, М.К.(28) од Скопје пријавил дека во текот на минатата недела во дворот од зградата, додека бил заедно со пријатели, слушнал пукање од огнено оружје и почувствувал болка во раката и грбот.

Според пријавеното, на местото од каде се слушнало пукањето го забележал М.Т.(28) од Скопје и се сомнева дека тој пукал.


Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ свечено пушти во употреба нов аеродром,…

Денеска свечено беше отворен за воздушен сообраќај…

Спасовски апелира: Граѓаните да се воздржат од…

Веселбите, за дел граѓаните се мотив да…

Девојка нападната на бензинска пумпа во Аеродром

На 21.06.2022 во 20:50 часот во Полициската…

Пукање во Студенчани: Оштетен е автомобил

На 20.06.2022 во 21:00 часот во Полициската…

Нова трагедија во САД: Тројца убиени, 11…

Три лица загинаа, а 11 се повредени…