Објавено на:

Драма во Белград: Дојава за БОМБА во трговски центар

t

Полицијата го евакуира трговскиот центар Галерија во Белград поради дојава дека во него е поставена бомба. На сите посетители и персоналот им било кажано веднаш да почнат да го напуштат трговскиот, кој се наоѓа во центарот на Белград во рамките на комплексот Белград на вода, поради дојавата.

Евакуацијата е во тек, а на лице место може да се забележи дека врие од полиција.


Наскоро повеќе детали…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

НАЈНОВА ВЕСТ: Се договорија СОНК и МОН…

Министерот за образование и наука, Јетон Шаќири, вечерва…

Џамии, цркви, студентски домови на листата најголеми…

17 семејства трошат 10% од вкупната потрошувачка…

Украина знае уште колку борци се заробени…

Заменик-министерката за одбрана на Украина Хана Малиар изјави дека…

Јовановски: ЕУ не ја сака Македонија во…

Еден од коосновачите на мото-клубот „Ноќни волци“,…

Богоевски: Можно е да ги запреме преговорите…

Ваквите ставови на господинот Јовановски ми сугерираат…