Драма во Битола: Очув ја нападнал малолетната ќерка

t

На 18.03.2022 во 19.15 часот во СВР Битола, од страна на претставници од ЈУМЦСР заедно со оштетеното лице, 17 годишна малолетничка било пријавено дека истиот ден околу 11.30 часот додека била во семејниот дом во Битола, настанала расправија помеѓу малолетничката и нејзиниот очув С.М., по што физички ја нападнал.

Известен бил Јавен обвинител.

Се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Акциска контрола на МВР: Казина во Прилеп,…

При спроведена контрола од страна на припадници…

Кривична пријава за директорот на битолски “Водовод”…

СВР Битола до Основното јавно обвинителство Битола,…

ХАОС: Прилепчанец се шетал со гранта по…

Прилепчанец се шетал со граната по Широк…

Македонски и норвешки државјанин ги изгубија животите:…

Попладнево во тешка сообраќајна несреќа што се…

Масовна тепачка во Битола, едно лице е…

На 04.02.2023 во 03:08 часот во СВР…