Драма во Брза помош во Кратово: Агресивно се однесувал и се заканувал, се обидел и да ја претепа медицинската сестра

t

ОВР Кратово поднесе кривична пријава против И.С.(43) од с.Туралево, кратовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

На 23.01.2023 во Итна медицинска помош во Кратово, пријавениот се однесувал агресивно и упатил закани кон дежурниот лекар и медицинска сестра, а се обидел и физички да ја нападне медицинската сестра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ако јадете помалку бифтеци можеби ќе имате:…

Реално немаме пари за учебници по сите…

Борел се закани со нови санкции: Ако…

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика…

Повторно фрчат санкции ама не за Русија,…

Јапонската влада одлучи да ги продолжи сопствените…

(Видео) Хорор во Мисисипи: Бајден прогласи вонредна…

По разорното торнадо што го погоди југот…

Како Европа ги згрижи украинските бегалци? Сè…

Украинските бегалци сѐ повеќе се мета на…