Драма во Скопје: Маж намамил Германка во неговиот дом па ја држел како заложник

t

Вчера во 15.00 часот полициски службеници од Полициската станица Гази Баба го лишиле од слобода Е.А.(22) од с.Трубарево, скопско, постапувајќи по пријава од В.С.(25) од Р.Германија, според која по претходна комуникација на социјална мрежа со Е.А., таа дошла во Скопје, а тој ја однел во неговиот дом во с.Трубарево, ѝ го одзел мобилниот телефон, физички ја нападнал и не ѝ дозволувал да си оди.

При претрес извршен од страна на полициски службеници од Одделението за насилен криминал при Единицата за насилен криминал од СВР Скопје, по добиена судска наредба, во домот на пријавениот биле пронајдени предмети поврзани со кривичното дело.

Е.А. бил приведен и задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Маж обвинет за убиство нападна членови…

Маж од Линдхерст беше обвинет за две…

Драма во Скопје: Маж намамил Германка во…

Вчера во 15.00 часот полициски службеници од…

Маж почина чекајќи во ред да купи…

Чекајќи во редица за да купи масло…

Иcчезнатата жена од Албанија пронајдена во Трубарево

Жена од Албанија која била пријавена за…

Скопјани kpaделе гориво од вагоните кај Трубарево

На 28.12.2021 во 16.10 часот полициски службеници…