Објавено на:

Драма во Тетово: Маж и жена физички нападнати на плоштадот

t

„На 29.07.2022 во 12.45 часот во СВР Тетово А.И.(23) од тетовско пријавил дека на Градскиот плоштад во Тетово, по претходно недоразбирање, тој и неговата сопруга биле физички нападнати од М.Н., Ф.Н. и уште две женски лица“, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, соопшти МВР во дневниот билтен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хаос: Апсење пред угостителски објект во Тетово

На 02.10.2022 во 22.55 часот пред угостителски…

21-годишна девојка физички нападнала полицаец во Скопје

На 01.10.2022 околу 24 часот пред угостителски објект на…

Разбојници со нож нападнале и ограбиле скопјанец…

На 01.10.2022 околу 18,00 часот на подрачје…

Што се случува со луѓето? Гостиварец нападнал…

Полициски службеници на СВР Tетово-Одделение за внатрешни…

Голема рација: МВР, ДПИ и УЈП ги…

Во контроли извршени вчера во златарници Скопје,…