Објавено на:

Драма во Тетово: Татко и син претепале едно лице

t

На 02.04.2022 во 16.20 часот од полициски службеници од СВР Тетово бил лишен од слобода Н.Љ.(53) од с.Желино-тетовско, а во 18.50 часот бил лишен од слобода и А.Љ.(20) од с.Желино-тетовско (татко и син) кои во 15.00 часот биле пријавени од С.Д.(56) од с.Палатица дека на подрачјето на Палатица и Озормиште по претходна расправија физички го нападнале.

По документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скопјанка го натепала 15 години постариот сопруг

33-годишна жителка на Скопје физички го нападнала…

Голем пожар во тетовско: 20 пожарникари се…

Во пожарот со мало задушување се соочиле…

Вонредна вест: Пресврт во случајот со модуларната…

За смртта на 14-те лица во пожарот…

Касами расчистува со “кадрите на Теута”: Разрешена…

Општина Тетово ја разреши директорката на гимназијата…

Фудбалерите на Шкупи нападнати во Тетово

Во Тетово денеска требаше да се игра…