Објавено на:

Драма во Тетово: Татко и син претепале едно лице

t

На 02.04.2022 во 16.20 часот од полициски службеници од СВР Тетово бил лишен од слобода Н.Љ.(53) од с.Желино-тетовско, а во 18.50 часот бил лишен од слобода и А.Љ.(20) од с.Желино-тетовско (татко и син) кои во 15.00 часот биле пријавени од С.Д.(56) од с.Палатица дека на подрачјето на Палатица и Озормиште по претходна расправија физички го нападнале.

По документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тешка сообраќајна несреќа во Тетово: 24-годишна девојка…

Дваесет и четиригодишна девојка од Тетово е…

Почина поранешниот италијански претседател, Наполитано

Џорџо Наполитано, претседател на Италија во два…

Полицијата најде дрога и странски државјанки на…

На 17.09.2023 во 01.10 часот, согласно претходно…

Тешка сообраќајна несреќа во Тетово: Мерцедес удри…

На 16.09.2023 во 15.55 часот било пријавено…

Две жени се повредени во сообраќајка, завршиле…

МВР извести дека вчера во 15.50 часот…