Објавено на:

Драма: Жена го избодела нејзиниот “партнер” во вратот за да им се одмазди на Американците за убиството на иранскиот лидер Касем Сулејмани

t

Жена била избодена со нож откако се обидела да го убие нејзиниот партнер за време на состанок за да се одмазди за генералот Касем Сулејмани убиен од САД.

21-годишна жена, наводно, била обвинета за обид за убиство со нож овој месец како одмазда за американскиот атентат на иранскиот највисок генерал Касем Сулејмани во 2020 година, објавија американските медиуми, повикувајќи се на полицијата.

Ника Никубин, наводно, го избодела нејзиниот неименуван партнер во вратот, откако му ставила превез на очите за време на сексуална активност во хотелска соба во Лас Вегас на 5 март.

Машката жртва побегнала од собата и се јавила на 911 откако наводно „почувствувал болка на страната на вратот“. Според полицискиот извештај, Никубин тогаш им кажала на властите дека нејзините постапки биле „одмазда против американските војници за убиството на Касем Солемани во 2020 година“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Иран ѝ се закани на Албанија: Имаме…

Заканувачката реторика на Иран кон Албанија, прогласена…

(Видео) Нова трагедија во Иран: Сурово убиена…

Хадис Наџафи, 20-годишна жена застрелана и убиена…

(Видео) Најмалку 41 лице, меѓу кои и…

Во бранот протести што го зафати Иран…

Не стивуваат немирите во Иран: Уапсени над…

Во протестите во северен Иран уапсени се повеќе од…

Иран ѝ даде моќно оружје на Русија:…

Русија почна да користи ирански саморазнесувачки беспилотни…