Објавено на:

Драма над Лас Вегас: Се судрија два авиона, има загинати!

t

Четири лица загинаа откако два авиона денеска се судрија во близина на аеродромот „Норт Лас Вегас“.

Авионот од типот „Пајпер ПА-46“ се подготвувал за слетување кога се судрил со „Цесна 172“. Авионот „Пајпер“ паднал во поле источно од пистата, додека леталото „Цесна“ паднало во блиското езеро.

Се истражува причината за несреќата.

Извор: МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Американска проценка: Колку Руси загинале досега во…

Белата куќа синоќа објави разузнавачки информации за…

(ВИДЕО) Седум загинати во експлозија во Турција

Најмалку седум лица загинаа во експлозија во…

Нови детали: Бројот на загинати во експлозијата…

Бројот на загинати во експлозијата во рудник…

Кинески авиони го нарушиле воздушниот простор на…

Министерството за одбрана на Тајван денеска соопшти…

Тајван се жали: Кина пратила 51 авион…

Тајванските оружени сили денеска забележале како кон…