Драма на “Бит Пазар”: Тигрите апсеа вооружен скопјанец!

t

На 02.08.2022 на подрачје на Бит Пазар, полициски службеници од Специјалната антитерористичка единица „Тигар“ го лишиле од слобода Б.Ф.(36) од Скопје, затоа што околу 17:30 часот, по претходно недоразбирање во сообраќајот, физички го нападнал З.Т.(42) од Скопје, по што со уште едно лице го оштетиле и неговото возило „тојота аурис“, со скопски регистарски ознаки.

Полицијата информира дека Б.Ф. кај себе имал пиштол.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Нема пријатели во криза”: Личел на пријателот…

Единицата за економски и компјутерски криминал при…

Акција на МВР во Битола: Пронајдени оружје…

На 19.09.2022 полициски службеници од Одделот за…

Приведен скопјанец баран со потерница!

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при…

Трагедија во Дебарца: Маж паднал од балкон…

Ноќеска во 01.22 часот во СВР Oхрид,…