Објавено на:

Драма на небото: Српски авион принудно слета во Црна Гора

t

Авионот на компанијата Ер Србија, Ербас 319, кој летал на релација Тиват – Белград, попладнево принудно слетал поради дефект на моторот.

Како што пренесуваат медиумите од Србија, во авионот имало и луѓе со мали деца кои веднаш почнале да плачат по настанатиот проблем.

Патници раскажувале дека половина час авионот кружел над Бока Которска а една патничка видела искри под нејзините нозе.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Продолжува забраната за извоз на млеко од…

Владата на Србија на денешната седница ја…

Бектеши: Ако потпишеме договор со Србија гасот…

Доколку се потпише договорот со Србија, „ќе…

Брнабиќ: Србија не е неутрална, ја осудуваме…

Српската премиерка Ана Брнабиќ вели дека на…

Тешко нив: Ковачевски го предлага Фрчковски да…

Премиерот Димитар Ковачевски одговарајќи на прашање како…

Европратеници: Нема ЕУ за Србија ако не…

Дел од пратениците во Европскиот парламент сметаат…