Објавено на:

Драма на плоштад “Македонија”: Полицијата уапси вооружен маж

t

МВР информира дека полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје синоќа околу 19.15 часот пред казино на плоштадот „Македонија“ го привеле А.И. (20) од скопско Батинци.

„При преглед кај него биле пронајдени и одземени пиштол марка ZORAKI M 906 T и рамка со шест куршуми калибар 7,65 милиметри. Дваесетгодишникот бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава“, наведено е во полицискиот билтен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Нова надеж за уставобранителите: Иницијаторите на…

Сите се сеќаваме на Тиранската платформа која…

Поранешен бугарски заменик МНР: Очекувам судири за…

„Очекувам судири по повод прославата на 151-годишнината…

Македонија на 85-то место на светскиот индекс…

На меѓународниот индекс за перцепција на корупцијата…

Добро утро со Инфомакс: По патот на…

Во чест на големиот македонски револуционер, апостол…

Добро утро со Инфомакс: Еден чоек шчо…

На денешен ден, 18 јануари 1830 година…