Објавено на:

Дрога и оружје пронајдени во домот на охриѓанец

t

При претрес во угостителски објект во Охрид, полицијата кај охриѓанец пронашла дрога и оруже.

Како што соопшти МВР, вчера на улицата „Цар Самоил“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид – Одделение за недозволена трговија со дрога и оружје го лишиле од слобода З.Р.(51) од Охрид.

При претрес во угостителски објект што тој го користи, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени бела прашкаста материја, дигитална вага, дробилка и други предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривично дело, се наведува во полициското соопштение.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Пендаровски исвиркан на ракомет во Струга

Претседателот Стево Пендаоровски присуствуваше на ракометниот турнир…

Во САД дистрибуирани 1.8 милиони вакцини против…

Како што јави С-Ен-Ен, ова вклучува и…

Рекорден број Французи дале отказ во потрага…

Работници во Франција ги напуштија своите работни…

Во Македонија има непишана забрана за критика…

Професорката Мирјана Најчевска ја коментира актуелната политичко-обвинителската…

Внукот на Тито откри која грешка Маршалот…

Јошка Броз, внук на доживотниот доживотен претседател…