(Видео) Дрaма во замокот Виндзор: Вooружeн маж упaднaл на божиќната прославата на кралското семејство

t

Вооружен маж кој беше уапсен на Божиќ на имот на замокот Виндзор, каде што британската кралица Елизабета Втора престојуваше со другите членови на кралското семејство, имал самострел со себе, пишуваат британските таблоиди.

Британските „Сан“ и „Дејли мејл“ пренесуваат дека извори сугерираат дека мажот бил вооружен со самострел и дека користел скала од јажиња за да се качи на метална ограда, но полицијата одбила да открие што точно носел.


Британската полиција денеска соопшти дека уапсила 19-годишен маж од Саутемптон поради загрозување на безбедноста на имотот на замокот Виндзор, каде што кралицата Елизабета го поминува Божиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Морбидно но вистинито: Сиромашните Британци принудени да…

Британците кои тагуваат без пари, принудени да…

Британија понуди да прифати 200.000 Украинци

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска предупреди на…

Британија удри по руските банки и олигарси

Велика Британија ги објави санкциите против пет…

Џонсон: „Русија ја планира најголемата војна во…

Британскиот премиер Борис Џонсон изјави дека доказите…

Училиште во Британија ги разгневи родителите: Им…

Директорите во училиштата во Брајтон предизвикаа гнев…