Дурловски им порача: Строфата со Јане, Гоце, Даме и Питу ќе ја слушате на рипит во затвop

t

Оперскиот пејач, Игор Дурловски кој беше дел од движењето за Заедничка Македонија по денешниот скандал со кратењето на македонската химна при посетата на Кирил Петков истакна дека целата македонска власт строфата со Јане, Гоце, Даме и Питу ќе ја слуша на рипит во затвop.

-Строфата со Делчев, Питу, Груев, Сандански ќе ја слушате во ќелиите, како казна…На рипит!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе падне Владата на Шолц? Се бараат…

Лидерот на Христијанско-социјалната унија (ЦСУ), Маркус Зодер,…

Во Битола приведена скопјанка барана со шест…

Денеска (21.11.2023) околу 17 часот полициски службеници…

Илјадници протестираа законот за амнестија на каталонските…

Договорот за амнестија го склучи Социјалистичката партија…

Лидерот на опозицијата во Израел му порача…

Премиерот мора да биде заменет со стабилна…

Новата словачка Влада најавува нови даноци

Новата словачка Влада планира да ги зголеми…