Дурловски: Нордистанци – КАМ ќе го затворате, а Кипер ќе го рекламирате

t

Екс пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и познат оперски пејач, Игор Дурловски ја изрезили Владата на Димитар Ковачевски коментирајќи го затворањето од страна на УЈП на голем број маркети на еден од најуспешните македонски брендови КАМ Маркет.

-Кипер го рекламираат, Кам го пломбираат. Еее Нøрдистане земјо мизеријо!

КАМ доо е основан во Скопје во 1999 година, како трговско претпријатие кое започна со само еден маркет во Градски Трговски Центар. Називот КАМ е скратеница од презимето на основачот Гоце Камчев.

КАМ Маркет е првиот синџир маркети од типот хард-дисконти коишто постојат на македонскиот пазар. Во Македонија работат 74 КАМ маркети, сместени во 20 градови низ Република Македонија. Компанијата брои 1100 вработени.

Како еден од водачите во дисконт трговијата, КАМ Маркет на своите потрошувачи им ги нуди сите основни групи на прехранбени и непрехранбени производи со одличен квалитет по исклучително ниски цени. КАМ Маркет ги задоволува потребите на целото семејство, и со своите редовни седмични понуди (четирипати месечно) внесува свежина во секојдневието.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ: Горд сум што го зачувавме мирот!

Горд сум што успеавме да го зачуваме…

НАТО членките го потрошија своето оружје во…

Две третини од земјите на НАТО го…

Спасовски: Државата и граѓаните се безбедни со…

Со #СДСМ, граѓаните и државата се на…

Кадиров: Целта на специјалната операција е целосно…

Лидерот на Чеченија, Рамзан Кадиров, на апликацијата…

Каде исчезнаа 170.000 Македонци од Пиринска Македонија?

Бугарската ирационална и антимакедонска политика повторно исплива…